
Послуги

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК
Бухгалтерський облік – невід'ємна частина організації фінансів будь-якого підприємства – чи це невелика фірма чи велика корпорація. Простими словами, це узагальнення всієї наявної фінансової інформації, предметом якого є все майно компанії, включаючи навіть борги підприємства. Будь-які фінансові операції компанії мають бути відображені у системі обліку.
Постійне та якісне ведення бухгалтерії просто необхідне. Але нерідко трапляються випадки, коли у процесі її ведення відбуваються збої. Наприклад, бувають такі ситуації, коли податковий та бухгалтерський облік на підприємстві не ведеться у певний проміжок часу або ж ведеться з порушенням законодавства. Не виключені й випадки втрати первинної документації.
У будь-якій, з перелічених вище ситуацій, підприємство потребує відновлення бухгалтерської звітності. В іншому випадку, компанія наражається на ризик отримати штраф з боку контролюючих органів, або взагалі блокування процесу роботи.
Перш ніж розпочинати роботу з відновлення бухгалтерського звіту, необхідно провести аудит для аналізу поточного стану підприємства. Після отримання результатів визначаються порушення, які є в обліку, та проводяться операції з їх усунення.
Таким чином, бухгалтерський облік відновлюється при дотриманні наступних етапів:
- Збір та обробка даних первинних документів;
- аналіз існуючої бази документації підприємства;
- Інвентаризація коштів, розрахунків та запасів;
- Відновлення первинної документації, регістри та бази даних (за її наявності);
- Упорядкування підсумкового балансу;
- Складання уточнюючої звітності;
- Складання уточнюючих податкових декларацій;
- Надання відновленої звітності до податкової служби.
Після завершення відновлення бухгалтерської звітності всі дані мають бути грамотно оформлені, відповідно до чинного законодавства. Потрібно пам'ятати про те, що весь процес дуже трудомісткий, тому довіряти цю роботу варто лише професіоналам.

ПОСТАНОВКА І ВПРОВАДЖЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ
Постановка управлінського обліку на сьогоднішній день - внутрішня справа кожного підприємства. Його ведення не є обов'язковою процедурою, на відміну від фінансового та бухгалтерського обліку. Але водночас саме постановка та впровадження управлінського звіту сприяє підвищенню ефективності управління організацією. Система такого обліку допомагає полегшити досягнення мети підприємства.
Ведення управлінського обліку потрібне на підприємствах будь-якого масштабу. Але найчастіше саме на підприємствах малого та середнього бізнесу ця система не дуже поширена, що є величезним недоліком.
Отже, почнемо спочатку. Що таке управлінський облік і для чого він потрібний?
Управлінський облік – це система збору, реєстрації, узагальнення та надання об'єктивної інформації щодо діяльності організації.
Метою впровадження управлінського обліку є надання повноцінної та об'єктивної інформації для внутрішніх користувачів, а також підготовка планової, фактичної та прогнозної інформації про діяльність організації та її довкілля для прийняття необхідних управлінських рішень. На відміну від фінансового обліку, управлінський не обов'язковий і не призначений для надання зовнішнім користувачам, серед яких і державні органи.
Таким чином, грамотно побудований управлінський облік виконує такі функції:
- Сприяє успішному просуванню бізнесу;
- Забезпечує високі темпи розвитку підприємства;
- Структурує діяльність підприємства;
- Дозволяє внутрішнім користувачам оперативно отримувати необхідну облікову та аналітичну інформацію.
Давайте розглянемо етапи постановки управлінського обліку на підприємствах:
Етап 1. Насамперед необхідно визначити завдання, які виконуватиме управлінський облік на підприємстві.
- Визначаються ключові користувачі інформації, як правило, це керівники та топ-менеджери, які приймають основні бізнес-рішення та потребують звітності, яка надає всю потрібну інформацію.
- Формується перелік необхідних звітів, який слід узгодити з усіма відповідальними особами, після чого встановлюються строки формування звітів.
Етап 2. На цьому етапі необхідно розробити концепцію обліку та скласти план проектних робіт.
Концепції обліку повинні відповідати на такі питання:
- Чи вестиметься облік відповідно до МСФЗ?
- Чи вестиметься управлінський облік паралельно з бухгалтерським?
- Хто контролюватиме підготовку даних управлінського обліку та закриття періоду?
- Яка автоматизована здійснюватиме підготовку звітності?
У роботі цьому етапі виконуються такі задачи:
- Формування етапів застосування обліку з розміщенням пріоритетів. Планування подальшої роботи та виділення конкретних дій у проекті.
- Визначення меж у проекті. Визначення пріоритетних завдань.
- Уточнення плану робіт із точними термінами, що дозволяє ефективно контролювати реалізацію проекту та його бюджет.
Етап 3. Визначення індивідуальних особливостей робіт на підприємстві та специфіки ведення управлінського обліку.
- Вивчення особливостей ведення обліку. Визначаються його проблеми та способи їх вирішення.
- За необхідності коригується план робіт, після чого проводиться оцінка тривалості кожного етапу.
Етап 4. Після аналізу всіх особливостей складається модель управлінського обліку:
- Підготовка моделі формування вихідних звітних форм.
- Розробка проміжних звітних форм та способів розрахунку показників.
- Опрацювання схеми введення управлінського обліку в інформаційну систему підприємства та місця зберігання первинних даних.
- Розробка заходів контролю інформації та способів забезпечення надійності ведення обліку.
- Розробка процедури підготовки інформації з функціональним розподілом обов'язків працівників, які за неї відповідають.
- Перевірка та компонування управлінського обліку з перевіркою повноти створеної моделі.
- Підготовка тестової версії методології, пробні розрахунки.
Етап 5. Після підготовки та перевірки методології вона надається на розгляд фахівцям. Йдеться про менеджерів та виконавців, які мають безпосередньо працювати з системою. На цьому етапі необхідно виявити слабкі сторони методології, а також знайти способи усунення недоліків.
Етап 6. Розроблену методологію слід оформити як документ та затвердити на підприємстві. Зазвичай цей процес передбачає проведення презентації створеної робочої моделі з описом отриманих переваг під час управлінського обліку.
Етап 7. Проект процедур, розроблений на етапі підготовки методології, необхідно уточнити та оформити у вигляді окремих регламентів, при цьому вказавши конкретні прізвища виконавців, терміни та ступінь відповідальності компанії, яка здійснює постановку управлінського обліку на підприємстві.
Етап 8. Після успішної реалізації всіх попередніх етапів робіт і керівництву компанії та учасникам проекту буде зрозуміло, які конкретно зміни необхідно впровадити, щоб запустити процедури збору даних та формування звітів з нової методології. Проводиться безпосереднє використання системи та здавання її в промислову експлуатацію.
Постановка для підприємства управлінського обліку є складним процесом, що потребує комплексного підходу. Безперервне вдосконалення - невід'ємна характеристика системи управлінського обліку. Тому методологія обліку має бути гнучкою, тобто передбачати можливість швидко підлаштовувати облік під різні зміни. Грамотно побудована система управлінського обліку допоможе топ-менеджменту компанії оперативно отримувати об'єктивну інформацію про стан справ, що сприяє швидкому прийняттю вірних бізнес-рішень. Тому для успішного встановлення обліку необхідно звертатися до професіоналів, які мають успішний досвід реалізації подібних проектів.

КОНСУЛЬТУВАННЯ ПІДПРИЄМЦІВ
Самі підприємці усвідомлюють, що в якийсь момент роблять помилку або йдуть неправильним шляхом. Але через ті чи інші причини продовжують гнути свою лінію, а в результаті зазнають збитків або стають банкрутами. При цьому вони звинувачують у тому, що трапилося уряд, банки, партнери. Одним словом, усіх, кого завгодно, але тільки не себе. Безумовно, трапляються випадки, коли навалюються форс-мажорні обставини та ситуація повністю виходить з-під контролю. Але це відбувається дуже рідко.
У багатьох випадках про причини банкрутства бізнесу можуть розповісти його колишні клієнти, на думку яких свого часу ніхто з керівництва чи працівників не хотів прислухатися.
Пропонуємо читачам список причин, з яких представники малого бізнесу найчастіше зазнають невдачі:
- Проблеми із математикою. Підприємці починають конкурувати з величезними супермаркетами, які торгують ходовим товаром та при цьому утримують прийнятні ціни. Невдахи закуповують товар, який, за великим рахунком, нікому не потрібен і вішають на нього цінник із захмарною цифрою, від якої всі розбігаються. Немає покупців – немає бізнесу.
- Відсутність гнучкості. Боси можуть бути жадібними, упертими, йти на необдуманий ризик, страждати на «зоряну хворобу», уникати конфліктів (навіть із тими, хто не виконує своїх обов'язків) або бути надто агресивними. У будь-якому разі, коли людина не вміє пристосовуватися до ситуації, вона не може керувати бізнесом. Іноді люди вказують господареві на його недоліки. При цьому він погоджується. Але лише на словах. Після розмови він залишається абсолютно переконаним у своїй правоті й у результаті зазнає поразки.
- Безконтрольне зростання підприємства. Іноді молодий бізнесмен бажає вийти зі своїм товаром на інші ринки та збільшити свій прибуток. Але найчастіше подібні маневри закінчуються плачевно. Це відбувається через недостатній досвід керівника та брак коштів, які потрібні на такий швидкий розвиток бізнесу. Іншими словами, зростання компанії не встигає за амбіціями боса.
- Відсутність належного фінансового обліку. Управляти підприємством неможливо, не знаючи точних бухгалтерських даних. Керівники помиляються, вважаючи, що вони щорічно наймуть фахівця і він упорядкує всі папери. Тільки постійний контроль за фінансами та володіння точними цифрами приводять бізнес до успіху.
- Брак коштів на непередбачені витрати. Все у цьому світі відбувається циклічно. Як у житті бувають смуги «чорні» та «білі». Бізнеси є винятком. Багато підприємців не мають достатніх коштів на «чорний день». Це може бути і втрата важливого клієнта, і судовий процес, штраф. Деколи ситуація може скластися не найкращим чином, а найголовніше – затягнутися. Утримати бізнес на плаву в такий період не кожному під силу.
- Залежність від посередників. Дуже багато підприємців, сам того не помічаючи, потрапляють у тотальну залежність від посередників. Тоді, коли випадає одна ланка маркетингової ланцюга, починає руйнуватися вся структура.
- Високі експлуатаційні витрати. Занадто великі витрати на оплату оренди приміщення, витратні матеріали і заробітну плату можуть легко розорити будь-яку компанію, яка тільки-но починає розвиватися.
- Безграмотне керівництво. Нестача належного досвіду, відсутність планування, незнання стандартів та інших важливих моментів спочатку ставлять під загрозу будь-яке підприємство. Сюди можна віднести співпрацю з самовдоволеним та заздрим партнером, а також з нещасними родичами, які не виконують свою роботу, яких не можна звільнити.
- Відсутність плану розвитку сімейного бізнесу. Як правило, серед родичів розпочинаються боротьба за владу, ділення прибутку та інші проблеми. Згодом головою такої фірми стає грамотна, спокійна і витримана людина збоку. Наступному поколінню така «сімейна справа» перейти просто не встигає.
- Неперспективний напрямок бізнесу у світі технологій, що стрімко змінюються, і купівельного попиту, де доводиться конкурувати з компаніями, що мають величезну кількість клієнтів і гігантські рекламні бюджети.
Вас можуть пробачити родичі, друзі чи партнери. Запам'ятайте, що бізнес не прощає нічого. Ні найменшого промаху. Будь-яка помилка рано чи пізно заявить про себе повною мірою. Зрештою, ви можете втратити і клієнтів, і партнерів, і, власне, саме підприємство.
Тому будьте пильні та завжди тримайте руку на пульсі вашого бізнесу. А оскільки самотужки знайти та усунути всі проблеми іноді практично неможливо – вашому бізнесу на початку шляху та в кризові моменти необхідна консультація.
Ще одна із серйозних проблем – податкова інспекція. Проблеми із податковою інспекцією – це страшний сон будь-якого підприємця. Кожен, хто цінує свій бізнес, а іноді навіть життя, прагнути їх уникнути. Так, Ви не дочули навіть життя, адже в деяких випадках недотримання податкового законодавства і несплата податків можуть призвести до кримінальної відповідальності. Щоб такого не сталося з Вами, необхідно буде ретельно вивчити всі аспекти оподаткування вашої сфери господарської діяльності. Але як це зробити самостійно, якщо у Податковому кодексі України так складно написано? Все дуже просто – Вам також потрібна консультація з податкового права від досвідченого спеціаліста у цій сфері, який дохідливо розповість Вам про всі аспекти оподаткування Вашої сфери діяльності, спираючись на свій досвід та знання практики.

ПІДГОТОВКА ЗВІТНОСТІ
Підготовка та здавання звітності - це незамінна і одна з основних функцій бухгалтерського обліку.
Підприємство має обов'язково періодично подавати звіти до податкової інспекції, до органів статистики, до соціальних фондів тощо.
Насамперед, здавання звітності – це контроль фінансових операцій підприємства державними органами.
Перевага послуги «Підготовка звітності»:
- аналіз та перевірка великої кількості первинних документів;
- підготовка звітів до органів податкової інспекції та органів статистики, ПФУ;
- подання декларацій з ПДВ та декларація з податку на прибуток у письмовому чи електронному вигляді;
- формування звіту про фінансові результати суб'єкта підприємництва;
- Перевірка правильності нарахування заробітної плати;
- подання підготовлених звітів до державних органів у встановлені терміни.
Тому для кожного підприємства підготовка та здавання звітності – дуже важлива та необхідна процедура, тому що доводиться перевіряти масу первинних документів, знаходити помилки, підбивати підсумки. Головне в цій процедурі – правильність роботи та здавання в обмежені терміни.
Підготовка звітності потребує особливої уваги. І насамперед співробітники компанії «Стандарт Плюс» відповідають перед клієнтами та керівництвом за якість проведеної роботи.
Процедура роботи є досить серйозною, тому при виконанні її потрібно враховувати різні фактори підготовки звітів.
Спеціалісти компанії «Стандарт Плюс» володіють спеціальними принципами ведення та складання звітності, вони допоможуть Вам розібратися у всіх нюансах цієї процедури. Вам не доведеться стоять у великих чергах і нервувати про правильність складання звітів. Ви впевнено можете довірити цю справу нашим співробітникам, адже володіння спеціальними знаннями фахівців допоможе Вам назавжди вирішити завдання з підготовки звітності.